32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl
Zaznacz stronę
Jakie błędy najczęściej popełniamy korzystając z Internetu?

Jakie błędy najczęściej popełniamy korzystając z Internetu?

Nasze bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci jest uzależnione tylko i wyłącznie od naszej odpowiedzialności i przestrzegania podstawowych zasad. Poniżej wskazujemy najczęściej popełniane błędy, których należy unikać. Korzystanie z sieci Tor jest coraz powszechniejsze, jednak należy mieć na uwadze, że niektóre nasze działania mogą nie dać pożądanych efektów. (więcej…)

Czy warto korzystać z VPN?

Czy warto korzystać z VPN?

W ostatnim czasie świat niemal oszalał na punkcie bezpieczeństwa w Internecie, ale przede wszystkim prowadzenia polityki prywatności. Od czasu zdemaskowania rządowego programu szpiegującego, stworzonego przez Amerykanów, każdy, kto może, szuka sposobu na odrobinę anonimowości w sieci. Dobrym sposobem na to wydaje się być właśnie VPN, czyli wirtualna siec prywatna. (więcej…)

Niebezpieczne paczki – uważaj na kuriera!

Niebezpieczne paczki – uważaj na kuriera!

Cyberprzestępcy znajdą  i wykorzystają absolutnie każdą sposobność na to, żeby skorzystać z twojej naiwności, pośpiechu czy nieuwagi. Szczególnie często takie przypadki mają miejsce w chwilach, kiedy szykujemy się na święta, kupujemy prezenty, biegamy za załatwieniem miliona i jednej sprawy, zapominając na chwilę o konieczności zachowywania bezpieczeństwa w absolutnie każdej sytuacji. (więcej…)

Najlepsze sposoby chronienia się przed PRISM według Snowdena

Najlepsze sposoby chronienia się przed PRISM według Snowdena

Odkąd na jaw wypłynęły informacje o tajnym, szpiegowskim programie prowadzonym przez Stany Zjednoczone, programiści zaczęli szukać rozwiązań na zachowanie prywatności w takim stopniu, w jakim jest to możliwe. Jeśli chodzi o sam program, NSA od 2007 roku ma nieograniczony dostęp do danych znajdujących się na wszystkich gigantów internetowych. Korzystając z usług czy produktów Microsoftu, (więcej…)

Kto nas szpieguje i jak Windows pomaga nam się bronić?

Kto nas szpieguje i jak Windows pomaga nam się bronić?

Narzędzia wykorzystywane powszechnie przez użytkowników komputerów do chronienia swojej prywatności w Internecie to dzisiaj absolutna podstawa. Nie tylko firmy zajmujące się bezpieczeństwem oraz oprogramowania mi chce nam oferować najlepsze narzędzia, również twórcy samych systemów coraz częściej dają nam gotowe narzędzia, z których możemy korzystać zupełnie za darmo. (więcej…)

Najgroźniejszy polski hacker zatrzymany przez policję

Najgroźniejszy polski hacker zatrzymany przez policję

Thomas, cyberprzestępca działający na terenie Polski dokładnie od sześciu lat, który miał się znakomicie, wpadł w końcu w ręce policji. Na swoim koncie ma między innymi wielokrotne oszustwa internautów, rozsiewanie ransomware, infekowanie komputerów innych użytkowników oraz miliony wysyłanych maili. Swoją przestępczą działalność rozpoczął w listopadzie 2011 roku otwierając fałszywy sklep z elektroniką – jednym z najbardziej chwytliwych tematów w naszym kraju. (więcej…)

Strona 1 z 1011234567...203040...Ostatnia »