32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl
Zaznacz stronę
Jakie są najczęściej używane hasła?

Jakie są najczęściej używane hasła?

Dlaczego warto zapoznać się z listą najczęściej używanych haseł? Odpowiedź wydaje się być banalnie prosta – lista powstała na podstawie wycieków. Internetowi włamywacze nie muszą się wiele natrudzić przy złamaniu tak dobranych haseł, a co za tym idzie – ich używanie może prowadzić do przejęcia wrażliwych danych przez niepowołane osoby. Tak więc jakich haseł unikać? Jakie ryzyko niesie za sobą używanie tych haseł? Poniżej znajdziesz odpowiedzi. (więcej…)

Jaki był pierwszy wirus komputerowy?

Jaki był pierwszy wirus komputerowy?

Wirusy to zwykle jakaś część złośliwego oprogramowania, które czeka na odpowiednią okazję, aby wtargnąć do komputera czy też innego sprzętu elektronicznego. Skąd właściwie wziął się wirus komputerowy? Jak wyglądały pierwsze „ataki”? I po co stworzono pierwszego wirusa komputerowego?  Okazuje się, że podczas poszukiwań tego pierwszego, warto wziąć pod uwagę aż trzy: Creeper, Brain i Elk Cloner. Dlaczego? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. (więcej…)

Najgroźniejsze wirusy wszechczasów

Najgroźniejsze wirusy wszechczasów

Ataki na strategiczne instytucje państwa, na systemy bankowe, na systemy rządowe mogą siać spustoszenie i stać się źródłem bardzo poważnych problemów państwa. Jednakże złośliwe oprogramowanie jest również zagrożeniem dla każdego, nawet dla pojedynczego obywatela danego kraju, zasobów jego komputera, niezależnie od ich wielkości i ważności. (więcej…)

Kaizala – tajemniczo brzmiąca aplikacja

Kaizala – tajemniczo brzmiąca aplikacja

Kaizala – tajemniczo brzmiąca aplikacja dostępna już dla wszystkich użytkowników Microsoft Office 365

Stara, a jednocześnie nowa aplikacja stworzona przez Microsoft – Kaizala – to biznesowy komunikator internetowy, wyposażony w szereg przydatnych w pracy funkcji. Chociaż program liczy sobie już nieco więcej niż rok, wykorzystywany był do tej pory głównie w Indiach – gdzie cieszył się tak dobrym odbiorem, że Microsoft postanowił włączyć go do składu Microsoft 365 oraz Office 365. (więcej…)

System Android coraz częstszym celem hakerów

System Android coraz częstszym celem hakerów

Szacuje się, że około 97% ataków hakerskich związanych z urządzeniami mobilnymi dotyczy systemy Android. Jest to bardzo niepokojące zjawisko i bardzo zła informacja dla właścicieli smartfonów z tymże systemem. 25% przeprowadzanych przez cyberprzestępców ataków kierowanych jest w sposób bezpośredni właśnie na urządzenia mobilne – smartfony, telefony komórkowe, tablety. Wedle danych z raportu CERT Orange Polska z roku 2018, niemalże połowa tych ataków ma formę złośliwych reklam. (więcej…)